Zmiana - nie zawsze się opłaca, ale warto

warto

Zmiana, transformacja, reorganizacja, przekształcenie, restrukturyzacja, czy na przykład metamorfoza, zawsze jest jakimś procesem. Wiąże się z uruchomieniem lub zaprzestaniem jakiegoś działania czy aktywności. Ale żeby się zadziała, trzeba podjąć decyzję i uruchomić energię. Wykonać jeden mały krok.

Zmiana może być spowodowana przez czynniki zewnętrzne, nie zależne od nas. Ale może być również wynikiem czy następstwem naszych działań.
W kontekście człowieka może dotyczyć sfery osobistej jak i aktywności zawodowej.

Pracując z moimi klientami, często widzę „uwięzionych” ludzi. Ograniczających się przekonaniami, nawykami, opiniami innych ludzi czy na przykład wyobrażeniami. Ograniczających się opiniami, których nie oddzielają od faktów. Widzę też strach przed zmianą.
Przed nieznanym światem, światem po za swoją strefą komfortu. Dobrze znaną, przewidywalną, na pozór stabilną i nawet jeśli nie do końca nam użyteczną, czujemy się w niej bezpiecznie.

Wtedy, nasza wspólna praca polega na uruchomieniu głębokiego procesu budującego świadomość.
Przyglądamy się na ile świat w jakim funkcjonują moi klienci, jest zgodny z ich wartościami czy tożsamością. Na ile miejsce, czy podejmowane decyzje,
są użyteczne i odpowiednie.

Poprzez wspólną pracę, zmieniamy perspektywę, oglądamy świat z zupełnie nowej strony. Szukamy prawdziwych potrzeb.
Często klienci odkrywają prawdę o swoim życiu, uruchamiają drzemiący w nich potencjał, odkrywają się na nowe, nieznane dotąd możliwości.

Kiedy opuszczałem moje miasto rodzinne, idąc za rozwojem firmy w której pracowałem, wiedziałem że zmiana ta nie opłaca mi się.
Ale z perspektywy czasu wiem, że było warto.
Bez tej zmiany, nie uruchomiłbym wzrostu swojej kariery, nie spotkałbym wielu wspaniałych ludzi. Nie przeprowadziłbym się kolejne 19 razy w ciągu 20 lat.
Nie pracowałbym w różnych krajach, docierając do Azji.

A kiedy opuszałem korporacje decydując się na własną działalność również moja zmiana nie opłacała mi się. Ale dzisiaj wiem, że bez tej decyzji nie poznał bym wspaniałego świata coachingu, mentoringu i psychologii. Nie spotkałbym wspaniałych mentorów. Nie dane by mi było poznać wspaniałych i różnorodnych ludzi. Nie odkryłbym swojej pasji w której się spełniam. Poznawczej pracy rozwojowej z drugim człowiekiem.

Dlatego cytując za wybitną postacią świata, nauki, polityki, dyplomacji i życia społecznego Władysławem Bartoszewskim (1922-2015)

„nie opłaca się, ale warto”


🔴 Jeżeli masz swoje życiowe, osobiste czy zawodowe dylematy. Ważne decyzje do podjęcia, czy zmiany których się obawiasz, ale jesteś gotowy się im przyjrzeć, zapraszam na niezobowiązującą konsultację.
Sam/-a zdecydujesz czy jesteś gotowy/-a, na podjęcie działania i zaprojektowanie dalszego życia na Twoich warunkach.

#KorporacyjnyRebeliant

×

Dzień dobry,
Proszę o kontakt w wiadomości WhatsApp, lub mailem na tomasz.rudnicki@coachmentor.pl

× Kontakt WhatsApp lub e-mail