Masz pomysł na biznes i nie wiesz jak zacząć

wystartuj

Masz pomysł na swój biznes? Nie wiesz jak zacząć? A może już działasz i chcesz przyspieszyć? 

Częste problemy, które zauważam w pracy z moim klientami to brak dystansu. Co jest zupełnie zrozumiałe. W małej firmie właściciel wykonuje pracę z różnych dziedzin, nie koniecznie to lubiąc, a często i się na tym nie znając. Wtedy zaczynamy od diagnozy, sprawdzenia jak wyglądają nakłady czasowe, które prace można zlecić lub oddelegować. Często odkrywamy obszary, które wymagają zdecydowanie większej uwagi, z drugiej strony widzimy te, które można mocno zminimalizować. 

Kolejną sytuacją z którą się spotykam, to zbyt dużo pomysłów, jednak nie wiele z nich jest przełożone na działania. Co często prowadzi Szefów do niepotrzebnej frustracji i jeszcze większej dezorganizacji. 

Kolejna grupa to osoby, które chcą połączyć pracę na etacie z własną działalnością. Owszem jest to możliwe, tylko bardzo trudne. I na dłuższą metę nieskuteczne. Oczywiście głównym motywatorem są pieniądze. Te zarobione na etacie nie wystarczają na realizację życiowych założeń, stąd potrzeba dorobienia. Efekt, wypalenie i chroniczne zmęczenie, nie wspominając o czasie dla siebie, o rozwoju czy o najbliższych. W takim przypadku, razem projektujemy kolejne kroki. Sprawdzamy w bezpiecznej atmosferze, różne scenariusze. Przygotowujemy plan działania, weryfikując założenia przed wdrożeniem. 

A życie płynie, dzieci dorastają, nasze marzenia i zamiary czekają na dnie szafy. Kiedyś się tym zajmę, kiedyś …

W opisanych powyżej sytuacjach, nasze spotkania zaczynamy od spraw zawodowych. Pracujemy wtedy w relacji mentoringowej. Moim zadaniem jest wsparcie merytoryczne, inspirowanie, konsulting często doradztwo. Staję się powiernikiem, czy sparing partnerem. Mówię wtedy jak jest, a jak być może.
Nie zawsze moi klienci słyszą to, co chcą usłyszeć. Jednak ostatecznie to klient podejmuje decyzję, ja dbam o to aby przyniosła ona jak najlepsze efekty i była użyteczna. 

Jednak prawdziwa zmiana i momenty przełomowe nadchodzą wtedy, kiedy zaglądamy do środka. Szukamy przyczyn, sprawdzamy przekonania.
Odkrywamy pragnienia, poszukujemy potrzeb korzyści. Konfrontujemy działania z tożsamością. Sprawdzamy po co i dla kogo wykonywana jest praca.
Jaki ma sens i jaką wartość niesie. Czy realizowana jest potrzeba moich klientów, czy może decyduje ktoś z zewnątrz. A może jakieś odziedziczone przekonania,
czy normy. 

W wyniku tych procesów, moi klienci odkrywają wielkie,  zgodne ze sobą pokłady i racje. Podejmowane decyzje są osadzone w odpowiednich dla nich
systemach i wartościach. Zachodzi trwała zmiana, która często całkowicie zmienia jakość życia. 

W mojej pracy z klientami, łączę swoje 28 letnie doświadczenie – zawodowe i osobiste. Umiejętności z dużego, międzynarodowego biznesu z nowoczesnymi metodami rozwojowymi, takimi jak mentoring czy coaching.  Pracuję w ujęciu holistycznym – całościowym. Z wielką uważnością na indywidualną niepowtarzalność,  każdego człowieka.  

Pierwszy krok, to bezpłatna i niezobowiązująca konsultacja. Jeśli jesteś gotów/ gotowa zapraszam. 

Zostaw swoje dane, a odezwę się

×

Dzień dobry,
Proszę o kontakt w wiadomości WhatsApp, lub mailem na tomasz.rudnicki@coachmentor.pl

× Kontakt WhatsApp lub e-mail