Coaching Life & Business

Jak mogę Tobie pomóc ?
Coaching, Psychoedukacja, Profilaktyka, Counselling - wsparcie psychologiczne

Executive Coaching, Leadership Coaching, Corporate Coaching, Strategic Coaching, On-Job Coaching, Business Coaching, Manager Coaching, Carrer Coaching, Life Coaching

Czym jest Coaching i wsparcie psychologiczne?

Coaching i Mentoring to skuteczne i rozwojowe metody wsparcia oraz kompetencje
przyszłości. 

🔴 Według International Coach Federation (ICF) – Coaching jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem.
W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności KLIENTA/COACHEE. Identyfikuje trudności.
Przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu.

ICF definiuje COACHING jako towarzyszenie KLIENTOWI/COACHEE w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału. Istnieje COACHING indywidualny, grupowy i zespołowy.


🔴 Według polskiej Izby Coachingu (IC) COACHING to metoda wspierania rozwoju realizowana w formie cyklu spotkań pomiędzy COACHEM a KLIENTEM/COACHEE, podczas których COACH, poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych specyficznych narzędzi i zadań rozwojowych, towarzyszy KLIENTOWI w wyznaczaniu ważnych dla niego celów, odnajdywaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działań.

COACH wspiera KLIENTA/COACHEE w odkrywaniu i efektywnym wykorzystaniu osobistego potencjału celem podnoszenia jakości jego życia. COACHING może mieć formę pracy indywidualnej, z grupą lub zespołem.

W procesach COACHINGOWYCH, mówi się, że COACH i KLIENT/COACHEE tworzą partnerską relację, stawiając jedną i drugą osobę na tym samym poziomie, COACH zna pytania, techniki i narzędzia, a KLIENT/COACHEE zna odpowiedzi. 

ICI 🔴 Wizja International Association of Coaching Institutes (ICI) to korzystanie z coachingu tak, aby nieść wkład w pokojowy świat, do którego chcemy należeć, doskonalenie komunikacji między ludźmi, w poczuciu wewnętrznego spokoju ducha, samorealizacji i przeżywania swojego potencjału, wzajemnego zrozumienia i w kierunku jak najlepszych wyników w osiąganiu celów, które są dobre dla wszystkich na planecie Ziemia.  ICI – We Evolve World 

 

 Coaching to relacja polegająca na odblokowaniu potencjału danej osoby w celu maksymalizowania dokonań. Metoda ta polega na pomocy w samodzielnym uczeniu, zamiast uczenia kogoś. Coach powinien wzmacniać i wspierać Klienta w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany na podstawie własnych odkryć, wniosków i zasobów.

W procesach COACHINGOWYCH mówi się, że COACH i KLIENT/COACHEE tworzą partnerską relację, stawiając jedną i drugą osobę na tym samym poziomie, COACH zna pytania, techniki i narzędzia, a KLIENT/COACHEE zna odpowiedzi.

Różnice pomiędzy Mentoringiem a Coachingiem – opisałem tutaj ➡️ Coaching czy Mentoring? 

Counselling - wsparcie psychologiczne

🔴 Psychologia Doświadczeń Subiektywnych (PDS), to opracowane w Instytucie Kognitywistki Bennewicz podejście wsparcia człowieka, w procesach rozwojowych.
Z moimi klientami, pracuję w tym nurcie podczas: 
Wsparcia Psychologicznego – Counsellingu, Poradnictwa Psychologicznego, Psychoedukacji i Profilaktyki;

PDS jest treningiem rozwoju osobistego w wybranych przez KLIENTA obszarach lub dziedzinach, przy współpracy z profesjonalnym nauczycielem,
który opanował metody edukacyjne wspierające ukierunkowany rozwój. 

PDS wspiera rozwój osobisty oraz zmianę w tym również zdrowienie psychofizyczne stosując synkretycPDSzny, wieloaspektowy
model oddziaływania, pozwalający na maksymalne zindywidualizowanie stosowanych narzędzi.

Uruchamia psychologiczny i socjologiczny proces zmiany, aż do zmiany postawy życiowej KLIENTA, zgodnie z jego dobrą wolą, wolnością osobistą oraz ujawnionymi potrzebami.

Rodzaje procesów coachingowych i nie tylko

Executive Coaching dla Kadry Zarządzającej i Przedsiębiorców

Coaching Kariery i Doradztwo Zawodowe - Career Coaching

Pierwszy biznes, dla osób na etacie, szukających pomysłów zawodowych

Coachingowy Styl Przwództwa - Lider Coachem w organizacji

Counselling - doradztwo i wsparcie psychologiczne

Life Coaching - zmiany w życiu osobistym

Pracuję interdyscyplinarnie, łącząc - za zgodą Klientów/Klientek - różne metody. Dbam o partnerstwo, poufność i dyskrecję.

Więcej o różnych zawodach pomocowych możesz przeczytać tutaj ➡️ „Jak wybrać metodę wsparcia? 

Prowadząc profesjonalną praktykę COACHINGOWĄ pracuję w oparciu o Kompetencje International Coaching Federation (ICF) oraz stosując Kodeks Etyczny

ICF

Moja misja w pracy z drugim człowiekiem

 🔴 W moim życiu, od zawsze w centrum uwagi byli i są ludzie. Spełniam się, móc pracować w modelu biznesowo – rozwojowym.
Wielką wartością jest dla mnie  wspieranie ludzi i indywidulany rozwój każdego z nas. Fascynuje mnie różnorodność, bogactwo i indywidualność zawarta w drugim człowieku.
Daje mi dużo radości inspirowanie, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz  prowadzenie w stronę lepszego życia,
wychodzenie poza krąg schematów i powtarzalnych sytuacji.

Traktuję pracę z Klientami jako przywilej i wyróżnienie, zawsze starając się zrozumieć indywidualny kontekst oraz złożoność każdego CZŁOWIEKA.
Pracując wspieram i rozwijam zarówno w obszarze życia zawodowego jak i osobistego. 

Rekomendacje

Rekomendacje

Jesteś zainteresowana/any współpracą? Zarezerwuj niezobowiązującą konsultację; rozmowa telefoniczna lub on-line; 45'.

×

Dzień dobry,
Proszę o kontakt w wiadomości WhatsApp, lub mailem na tomasz.rudnicki@coachmentor.pl

× Kontakt WhatsApp lub e-mail